Lapkričio 29-osios ankstyvą rytą su 6-10 klasių mokiniais išvykome į kultūrinę- pažintinę ekskursiją į  Vilnių. Gražus rytas žadėjo ir gerą orą, ir puikią nuotaiką. Grožėdamiesi Vilniaus senamiesčio kalėdiniais papuošimais, sparčiu žingsniu keliavome siauromis gatvelėmis. Stabtelėję prie Lietuvos Respublikos prezidentūros, Vilniaus universiteto,  M.K. Čiurlionio  muziejaus, patraukėme į Iliuzijų muziejų. Paslaptingas muziejus sužavėjo visus puikia atmosfera ir  įspūdingais eksponatais: optinėmis apgavystėmis, 3D iliuzijomis, baldais, kurie buvo prikalti prie lubų.  Mokiniai stebėjosi neįprastais eksponatais, aiškinosi optinių apgavysčių  vingrybes, fotografavosi. Po to patraukėme į virtualų Telia Nemuziejų. Čia virtualaus turo metu stebėjome unikalią kelionę laiku po Vilniaus miesto 700 metų istorijos labirintus. Smagu buvo išgirsti iš mokinių, kad dalis faktų buvo gerai žinomi, kai kuriuos teko prisiminti arba  teks iš naujo aptarti su istorijos mokytoja. Po to specialiame kambaryje mokiniai galėjo patirti  šiuolaikinių technologijų teikiamus virtualios realybės potyrius. Vaizdai virš Trakų, Nidos, Vilniaus žavėjo, o kartu ir svaigino mokinius. Pabuvoję virtualiame pasaulyje, grįžome į realybę ir atkeliavome prie Vilniaus pasididžiavimo Katedros. Aplankę Katedrą ir nusifotografavę prie Vilniaus Kalėdinės eglės, patraukėme link Energetikos ir technikos muziejaus. Čia mūsų laukė nuostabūs gidai ir išsami apžvalginė ekskursija. Vilniaus elektrinės gamybinėse  patalpose susipažinome su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, pasivaikščiojome tarp garo katilų, turbinų, generatorių- tai leido pajusti šių objektų dvasią. Taip pat aplankėme Transporto, interaktyviosios Technikos vaikams ir Technikos mokslo ekspozicijas. Mokiniai buvo ne tik lankytojai ir stebėtojai, bet ir aktyvūs pažinimo proceso dalyviai. Pavargę ir kupini įspūdžių mokiniai norėjo dar ir pramogų, todėl teko pakeliui namo sustoti  prekybos ir laisvalaikio centre Mega. Visus sužavėjo Kalėdiniai papuošimai, didžiulė eglė, skambanti nuotaikinga muzika. Čia vaikai pažaidę boulingą, pažiūrėję  3D filmus, nusipirkę lauktuvių, laimingi sugužėjo į autobusą. Laukė ilgas kelias namo. Ilgai netylantis autobuse šurmulys ir gera nuotaika –geros ir naudingos kelionės ženklas. O mums, lydintiems mokytojams, tai pats geriausias ekskursijos įvertinimas.

Dalia Apūkienė