„Mūsų rajono vaikai turi pasitikėti savo jėgomis, būti modernūs, nebijoti išmokti eksperimentuoti, pasirengti technologijų kupinam gyvenimui. Ateities švietimas privalo priimti technologijų revoliucijos sąlygas, todėl jau dabar turime žiūrėti į ateitį ir rūpintis augančia karta,“ – teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, mokyklų IT penktokų mokytojams įteikdamas mikrovaldiklius „BBC Micro:bit“. Kompiuteriukai nupirkti įgyvendinant bendrą Telšių rajono savivaldybės ir Kompiuteriukų paramos fondo projektą „Kompiuteriukai vaikams“.

2018 m. sausio 20 dieną praktinis programavimo kompiuteriuku pradžiamokslis buvo pravestas Telšių IT mokytojams, kurie seminaro metu įgytas žinias perteiks savo mokyklos penktokams.

Išgirdę naujienas penktokai nekantravo susipažinti su naujuoju įrenginiu. Todėl vasario 6 dieną Viešvėnų pagrindinės mokyklos direktorius J. Petrauskas informacinių technologijų pamokos metu visiems penktokams įteikė Micro:bit  kompiuteriukus. Nieko kito neliko, kaip padedant mokytojai susipažinti su kompiuteriuku, jo veikimo schema ir pradėti mokytis pirmųjų programavimo žingsnelių. Tai – ne tik programavimas, bet ir techninė kūryba, algoritmai, logika, kūrybinis mąstymas, mokymasis mokytis ir daugelis kitų įgūdžių.  25 LED’ų matrica leidžia atvaizduoti simbolius, tekstą, skaičiuoti elementus, sekti laiką ir atrasti daugybę mikrovaldiklio panaudojimo galimybių, kuriant įdomias programėles.

Sveikiname penktokus žengiant pirmuosius žingsnelius programavimo link ir linkime išnaudoti suteiktą galimybę susipažinti su technine kūryba, programavimu per nuostabią micro:bit platformą. O informacinių technologijų  mokytojai belieka  pasistengti sudominti mokinius, teikti  jiems pagalbą, konsultuoti, padėti rasti informaciją interneto platybėse, kad mikrovaldikliai „nerinktų dulkių“, o būtų panaudojami ugdymo procese per įvairių dalykų pamokas.

Informacija rengė  IT mokytoja Dalia Apūkienė