PATVIRTINTA

MOKYTOJŲ VEIKLŲ MOKYKLOS BENDRUOMENEI APRAŠAS

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Mokytojų veiklų mokyklos bendruomenei aprašas (toliau – Aprašas) apibrėžia mokytojų veiklas mokyklos bendruomenei.
  2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme vartojamas sąvokas.

II SKYRIUS

VEIKLOS MOKYKLOS BENDRUOMENEI

1. Veiklos mokyklos bendruomenei – mokytojo darbo dalis, skirta siekti mokyklos bendruomenės tikslų, vykdoma bendradarbiaujant su kitais mokyklos bendruomenės nariais, partneriais ar dirbant individualiai.
  2. Veiklos, kurias mokytojas privalo atlikti mokyklos bendruomenei (toliau – privalomos veiklos):

4.1. tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas, konsultavimas ir bendradarbiavimas su jais dėl mokinių ugdymo(si) ir mokymosi pažangos ir pasiekimų;

4.2. bendradarbiavimas su mokyklos darbuotojais mokinių ugdymo klausimais;

4.3. mokyklos administracijos inicijuotos veiklos, skirtos mokyklos veiklai planuoti, organizuoti: dalyvavimas darbo grupėse rengiant mokslo metų ugdymo planą, mokyklos darbo planą, kokybės krepšelio priemonių planą.

1. Privalomos veiklos, numatomos kiekvienam mokytojui, atsižvelgiant į ugdymo ar mokymo programos specifiką: medžiagos rengimas specialiųjų poreikių mokiniams, mokiniams, besimokantiems pagal individualizuotą programą.
  2. Veiklos, kurios gali būti sulygstamos su mokytoju individualiai (toliau – individualios veiklos), atsižvelgiant į jo turimą kvalifikacinę kategoriją, atliekamas funkcijas, į mokyklos tikslus ir uždavinius:

6.1. bendradarbiavimo veiklos, skirtos mokyklos veiklai planuoti, tobulinti, pozityviam mokyklos mikroklimatui kurti, ugdymo ir švietimo pagalbos kokybei, mokykloje ugdomų mokinių saugumui užtikrinti:

6.1.1. Ugdymo plano, tvarkaraščio, tarifikacijos rengimas, PUPP ir kitų patikrinimų koordinavimas, KELTO tvarkymas, mokinių ir mokytojų registro tvarkymas, pažymėjimų spausdinimas, ŠVIS ataskaitų tvarkymas, tabelio tvarkymas, veiklos plano rengimas.

6.1.2. dalyvavimas, vadovavimas darbo grupėms ar komisijoms, jų veiklos administravimas ar koordinavimas: dalyvavimas vykdant kasmetinį platųjį mokyklos įsivertinimą, budėjimas mokykloje pertraukų metų;

6.1.3. vadovavimas: mokyklos ir darbo taryboms, dalyvavimas mokyklos savivaldos veikloje;

6.1.4. mokyklos renginių ar tikslinių edukacinių veiklų organizavimas ir dalyvavimas jose: mokinių rengimas šventiniams minėjimams, projektiniams darbams, meninės saviraiškos grupėms;

6.1.5. mokyklos informacinių technologijų diegimo ir taikymo ugdymo procese: elektroninio dienyno administravimas, nuotolinio mokymo administravimas.

6.2. Mokyklos ugdymo turinio formavimo veiklos – dalykų programų rengimas:

6.2.1. bendrų dalyko ar ugdymo srities veiklų koordinavimas: vadovavimas metodiniams būreliams;

6.2.2. mokyklos ugdymo turiniui įgyvendinti skirtų programų, dalyko kurso ar dalyko modulio programų rengimas;

6.2.3. mokyklos projektų, skirtų mokyklos ugdymo turiniui kurti ir įgyvendinti, rengimas ir jų įgyvendinimas, kokybės krepšelio plano rengimas ir jo įgyvendinimas 2020-2022 m.m.;

6.2.4. dalyvavimas tarptautiniuose, nacionaliniuose ir / ar regioniniuose projektuose ir (ar) jų įgyvendinimas;

6.2.5. informacinių komunikacijos technologijų taikymo ugdymo turinyje: skaitmeninio ugdymo turininio kūrimo veiklų koordinavimas, pagalbos mokytojams ir mokiniams teikimas skaitmeninio ugdymo srityje;

6.2.6. edukacinių erdvių, mokymosi aplinkų, ugdymo priemonių kūrimas ir priežiūra: vaikų poilsio „Laiko salelės“ priežiūra, darbo su mokiniais organizavimas;

6.2.7. mokymasis dirbti mokymosi platformoje „Microsoft Teams“;

6.2.8. dokumentų, susijusių su ugdymu, skaitymas ir analizavimas;

6.2.9. mokinių ir tėvų informavimas per elektroninį dienyną;

6.2.10. pranešimų ruošimas;

6.2.11. renginių organizavimas;

6.2.12. užduočių rengimas ir tikrinimas;

6.2.13. edukacinių išvykų organizavimas.

6.3. Konsultavimo ir patirties sklaidos veiklos:

6.3.1. pedagoginių darbuotojų didaktinis, dalykinis konsultavimas;

6.3.2. kvalifikacijos tobulinimo programų rengimas ir įgyvendinimas mokykloje.

6.4. Vertinimo veiklos:

6.4.1. dalyvavimas pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų, nacionalinių mokinių mokymosi 4, 6, 8, 10 kl. pasiekimų patikrinimų ir kitų mokymosi pasiekimų patikrinimų vykdymas ir mokinių rezultatų vertinimas:

6.4.2. mokyklos inicijuotų mokinių mokymosi pasiekimų patikrinimų užduočių rengimas;

6.4.3. mokytojų praktinės veiklos ir / ar ugdymo proceso vertinimas.

6.5. Mokinių ugdymosi poreikiams tenkinti skirtos edukacinės, ugdomosios veiklos:

6.5.1. edukacinių renginių, konkursų, olimpiadų, išvykų organizavimas ir dalyvavimas juose;

6.5.2. olimpiadų, konkursinių užduočių rengimas ir mokinių darbų vertinimas;

6.5.3. mokinių konsultavimas jiems rengiantis olimpiadoms, konkursams, varžyboms ir pan.;

6.5.4. mokinių ugdymo karjerai veiklų vykdymas.

6.6. Bendradarbiavimo su mokyklos partneriais veiklos, apimančios bendrų projektų, renginių organizavimą ir jų įgyvendinimą mokykloje ar už jos ribų.

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

1. Veiklos mokyklos bendruomenei, mokytojui, numatomos mokyklos vadovui ir mokytojui susitarus dėl konkretaus veiklų mokyklos bendruomenei sąrašo ir šioms veikloms vykdyti mokytojo darbo krūvio sandaroje skiriamų valandų, neviršijant maksimalaus valandų, susijusių su profesiniu tobulėjimu ir veikla mokyklos bendruomenei, skaičiaus, nurodyto Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 5 priedo 7 punkte.