Spalio 27  dieną mokyklos stende netikėtai atsirado skelbimas, kuriame rašoma, kad Viešvėnų pagrindinėje mokykloje, kitaip vadinamame „kalėjime“,  klaidžioja 13  maištaujančių  kalinių, kurie,  norėdami įgyti penktoko statusą, turi būti sutramdyti, ištardyti, supažindinti su „kalėjimo“ vidaus taisyklėmis, o svarbiausia-  pakrikštyti.  Todėl penktadienio rytą   aštuntokai visus mokinius uoliai tikrino, o aptikę penktokus, ženklino juos penketo ženklu, aprengėi išskirtiniais oranžiniais marškinėliais ir papuošė penktoko numeriu.

Aštuntokų paliepimu maištininkai rytą turėjo pradėti kartodami penktoko skanduotę ir darydami rytinę mankštą lauke. Po to pagarbinę mokyklos duris visi pajudėjo į sporto salę, kur maištininkų laukė jiems paruoštas kliūčių ruožas. Numalšinę didįjį penktokų maištą po pirmos pamokos aštuntokai juos nusprendė supažindinti su sveikų pusryčių meniu. Čia mažųjų  laukė saldžioji avižų košė ir  energetinis gėrimas „kefyras“. Po to kiekvieną pertrauką  sekė  alinančios penktokų šokio ir dainos pamokėlės. Aštuntokų kaliniai mokėsi šokti  ir dainuoti „Du gaidelius“. Nors šokiai vargino, bet kalinių dar laukė didysis aštuntokų kruopščiai surengtas krikštynų renginys.

Čia penktokų komandos  minė mįsles, pagal duotus kelio ženklus kūrė mokinių taisykles,  valgė prancūzišką batoną užgerdami vandeniu, kad užtektų jėgų atlikti visas užduotis, burna vandenyje žvejojo vitaminų bombas- obuolius. Po to jų laukė kūrybinė užduotis- sukurti papuošalą iš nestandartinių priemonių. Taip pat krikštavaikiai turėjo įrodyti, kad pažįsta mokytojus sudėliodami jų nuotraukos dėlionę. Tada maištininkai visiems renginio dalyviams linksmai sušoko po ilgų repeticijų paruoštą šokį  „Du gaideliai“.  Negana to, dar  teko parodijuoti muzikos atlikėjus ir suvaidinti „Žvaigždžių“ grupę. Galiausiai laukė užduotis maištininkus prižiūrinčiai auklėtojai: nurodyti maištaujančių penktokų horoskopą. Už auklėtojos klaidas pritūpimus darė patys  maištininkai, nes myli ir gerbia  savo auklėtoją.

Užduočių ir plojimų išvarginti maištaujantys penktokai paprašė aštuntokų malonės- pasižadėjo būti verti penktoko vardo. Pastarieji, išklausę penktokų malonės prašymą, vis dėl to juos kuo griežčiausiai  prisaikdino (priesaiką išsireikalavo patvirtinti parašu), pakrikštijo  ir paskelbė galutinį verdiktą- nuo šiandien visi penktokai tampa pilnateisiais  Viešvėnų mokyklos pagrindinio ugdymo pakopos mokiniais.  Tada dar penktokai buvo supažindinti su draugiškais aštuntokų patarimais- mokyklos elgesio taisyklėmis. Abi klasės apsikeitė saldžiais tortais, padėkojo vieni kietiems už linksmą renginį ir nurūko smaližiauti bei aptarti   krikštynų renginio su klasių auklėtojomis.

8 kl. auklėtoja Dalia Apūkienė